Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug do të bëhet së shpejti baba.

Lajmin e kanë raportuar mediat turke duke cituar burime pranë çiftit. Bashkëshortja e aktorit, Basak Dizer është shtatzënë, por çifti po e mbajnë lajmin sekret.

Kivanç dhe Basak, të cilët kanë prej vitesh bashkë, thuhet se janë gëzuar shumë nga ky lajm. Ndërkohë vetë Kivanç dhe Basak nuk kanë reaguar pas këtij lajmi.