Shpërthen Artan Fuga: Si p***s i varur në tavan, më përdhunon sa herë dal nga shtëpia

03/03/2018 - 13:34

   Kamerat e vendosura vitet e fundit nëpër biznese dhe sidomos në institucione është kthyer në një shqetësim për qytetarët.

Një shqetësim të tillë, ditën e sotme e ka ngritur edhe akademiku i njohur, Artan Fuga, ku ka shkuar deri në ekstrem.

Ai i ka krahasuar kamerat e sigurisë me organin gjenital të mashkullit, duke u shprehur se “më dhunon madje përdhunon sa herë dal nga dera e apartamentit tim.”

Statusi i plotë:

Ikën dallandyshet erdhën çimkat

Dallandyshe nuk ka më rrëzë ballkoneve tona.

Në hollet e banesave, mjedise krejt private, janë vendosur këto.

Kam shqetësime urbane në Tiranë:

parkingu më merret arbitrarisht, duhet të luftoj ta rikthej,

rruga më zihet me beton e dhera, duhet të luftoj ta rihap,

ndërtesa që rrënohen më rrezikojnë jetën, duhet të luftoj ta mbroj atë,

rruga shtrohet keq dhe pellgjet e ujit më fusin ujë të qelbur në këpucët e shqyera, duhet të vendos gurë që të kërcej mbi ta si pehlivan,

shkallët e jashtme të pallatit kanë pllakat e thyera ku thyhen kokën,

të vjetrit e pallatit dalin nga shkallët e jashtme nuk kanë një parmak ku të mbahen, më duhet t’u bëhem shkop që të mos thyejnë qafën,

duhet të kujdesem për pompën e ujit dhe të ngre ujin e pishëm në krahë,

Hajde merru me filozofi të kam rixha!

Dhe tani Big Brother-i.

Si një penis i varur në tavan.

Nuk gënjej unë për asgjë, i kam të gjitha me foto dhe video.

Më dhunon madje përdhunon sa herë dal nga dera e apartamentit tim.

Nesër do ta trajtoj, kuptohet nëse ka interes.

Do të mas numrin e like-ve 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga Joni Myshketa*

Është ajo cka ne jemi brenda vetes.

Është ajo cka ne duam për të ardhmen tonë.

Nga Osman Stafa

Durrësi është si dallgë...

Përse pikërisht Durrësin!?

Megjithëse rreth një muaj më parë u përfol se kryeministri Edi Rama do të linte listën e kandidatëve të Vlorës për t’u përfshirë në atë t

Nga Idriz Balani

Përgjigje Planor Baraj, për çfarë shkruan për çamët dhe racën arjane.