Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Greqi.

Bëhet me dije se dy vëllezër rreth të 60-ave janë konfliktuar me njëri-tjetrin.

Sipas mediave greke njëri prej vëllezërve ka qëlluar tjetrin me armë zjarri tip çifte në këmbë dhe më pas është arratisur nga vendngjarja.

Raportohet se konflikti ka ndodhur pas një debati mes të dyve, ndërsa kalimtarët kanë lajmëruar menjëherë ambulancën për t’i ardhur në ndihmë të plagosurit.

Sipas dëshmitarëve okularë autori është larguar me vrap drejt një zonë kodrinore, gjysmë i zhveshur dhe i mbuluar në gjak, ndërsa policia ka nisur kërkimet për kapjen e tij.