36-vjeçarit i vjedhin me dhunë makinën në rrugën Plepa-Durrës, gjendet më pas

02/03/2018 - 14:36

Një vjedhje me dhunë raportohet nga qyteti i Durrësit.

Sipas informacioneve të policisë, bëhet e ditur se “Më datë 01.03.2018, shtetasi E.D. 36 vjeç, banues në Tiranë, ka bërë kallëzim pasi në rrugën Plepa-Durrës i kanë vjedhur me dhunë mjetin tip Volkswagen”.

Më vonë, policia raporton se mjeti në fjalë është gjetur i braktisur në rrugën dytësore që të çon në qytetin e Cërrikut.

Po punohet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, neni 139 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur sot paradite rreth orës 09:55 në Fushë Krujë.

Një 20-vjeçare nga fshati Orman i Maliqit u gjet e vetëvarur në banesë nga familjarët, ndërsa dyshohet se vuante nga probleme të shëndeti

Vijon kontrolli masiv në terren për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, vihet në pranga 58-vjeçari në Shijak dhe shpallet në k

Katër persona janë vënë në pranga nga policia e Tepelenës, pasi akuzohen për vjedhjen e një punishteje mermeri.

Një grua shqiptare 40 vjeçe është plagosur nga bashkëshorti i saj në Itali.

Prej 17 majit, një familje në Durrës nuk di asgjë për vajzën 12-vjeçare, e cila u largua pas mesnatës nga banesa në lagjen 4.

Policia ka zbardhur plagosjen e 29-vjeçarit Mario Xhafa mëngjesin e sotëm në Kavajë.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në burgun e Fierit, ku një 51-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur me çarçaf.

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se qëlloi me armë zjarri në ajër duke krijuar panik te banorët.