Armë stimuluese, kanabis dhe kokainë, 3 në pranga, procedohen dhe dy të tjerë

12/10/2019 - 09:31

Në vijim të kontrolleve për rritjen e parametrave të sigurisë, Policia e Lezhës, Kurbinit dhe Mirditës ka sekuestruar lëndë narkotike kokainë e kanabis, si dhe armë simuluese pa leje.

Forcat blu kanë arrestuar 3 persona ndërsa janë proçeduar penalisht dy të tjerë.

NJOFTIMI I POLICISË

Forcat policore të Lezhës, Kurbinit dhe Mirditës, kanë ushtruar ushtruar kontrolle në të gjithë qarkun për rritjen e parametrave të sigurisë, ku si rezultat janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas si dhe proçeduar penalisht 2 të tjerë duke sekuestruar lëndë narkotike Kokainë e Kanabis dhe armë simuluese pa leje.

U arrestuan në flagrancë shtetasit :

- S.H. 18 vjeç, banues Milot, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal, iu gjetën e sekuestruan 18 doza lëndë narkotike Kokainë.

- Z.V. 54 vjeç, banues në Shkoder, pasi te Kryqëzimi i Kallmetit, u kap duke drejtuar motorrin pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

- Gj.P. 63 vjeç, banues në Shkoder, sepse në Zejmen u kap duke drejtuar motorrin pa leje drejtimi.

Gjithashtu, u proçeduan penalisht edhe shtetasit :

- Gj.N. 26 vjeç, banues në Kurbin, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal iu gjetën disa doza lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa.

- E.J. 18 vjeç, banues në Lezhë, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal iu gjet e bllokua një armë simuluese me karikatore me 4 fishekë pa leje.

Veprat penale në ngarkim të tyre "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike", "Drehtim mjeti në mënyrë të parregullt", "Mbajtje pa leje e armëve sportive" .

Materialet procedurale iu referuan Prokurorive Lezhë dhe Kurbin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 65-vjeçare ka humbur jetën në rrethana tragjike mbrëmjen e sotme në Tiranë. E moshuara i ka dhënë fund jetës teksa është vetëhedhur n

Pasditen e sotme në Kavajë, ndërroi jetë 29-vjeçari Marjus Ismaili, i cili u qëllua për vdekje me armë gjahu nga Xhevdet Lecini, 60 vjeç

Një 26-vjeçar është vrarë me armë gjahu pasditen e sotme në Kavajë.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Kavajës. Një person, ende i paidentifikuar, ka mbetur i vrarë pas d

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në fshatin Prezë, në Tiranë.

Policia britanike ka arrestuar një 29-vjeçar shqiptar për vrasjen e 27-vjeçarit Grineo Daka në Leyton.

Policia e Maqedonisë së Veriut ka vënë në pranga dy shqiptarë në zonën e Ohrit.

Dorëhiqet nga detyra, gjyqtarja e Krimeve të Rënda Liljana Baku.

Efektivi i RENEA-s, Bledar Beluli është nxjerrë nga gremina në malin e Zorgjit në Dukagjin. Beluli është nxjerrë përmes ndërhyrjes nga aj

Një person ka humbur jetën në një aksident të ndodhur sot në aksin nacional Sarandë- Gjirokastër, në vendin e quajtur Vrion.