Arrestohet hajduti serial i kishës

Postuar: 22/02/2018 - 11:48

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri, i akuzuar për vjedhjen e përsëritur të kishës së “Shna Ndoit” dhe për dy vjedhje të tjera në kryeqytet.

Në pranga ka rënë 31-vjeçari Arif Mançe, banues në kryeqytet, i dënuar edhe më parë për vjedhje.

Ai u kap në flagrancë në rrugën “Qemal Stafa” me disa materiale të vjedhura në një zyrë te “Pazari i Ri”, ku ka marrë dy trapanë, një gur fresibël dhe një kompjuter.

31-vjeçari akuzohet po ashtu për vjedhjen e përsëritur të kutive prej druri me lekët e lëna nga besimtarët në Kishën e Shna – Ndoit, në rrugën “Xhemal Tafaj”, në datat 13 janar, 3 dhe 18 shkurt 2018.

Mançe akuzohet se është autor edhe i vjedhjes së një zyre në rrugën “Prokop Myzeqari” ku ka vjedhur një laptop dhe një kompjuter.

Policia po vijon punën për zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor edhe të tjera vjedhjeve që ai dyshohet se mund të ketë kryer.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas ngjarjes tragjike që ndodhi në Librazhd, ku një punonjës i një firme humbi jetën teksa ra në kontakt me energjinë elektrike tre perso

Një biznesmen është dhunuar nga persona të panjohur gjatë mesnatës, pranë banesës së tij në Komunën e Parisit, në Tiranë.

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 08:15 të mëngjesit të sotëm në fshatin Aranitas të Mallakastrës.

Policia ka identifikuar autorin e vrajses së ndodhur një ditë më parë në një nga malet e fshatit Doberdol, ndërsa viktima Tahir Bajraktar

   Plumba ndaj “Benz”-it të parkuar në oborrin e shtëpisë, 28-vjeçari denoncon rastin në polici.

   Një grindje me përmasa të mëdha, në të cilën janë përfshirë 11 persona, ka ndodhur në Babrru.

   Një i ri shqiptar pranoi para gjykatës së Plumouth në Britani se kishte trafikuar 1 kilogramë kokainë në një parking makine.

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Tropojë, ku një person është gjetur pa jetë në rrethana të paqarta.

   Një trup i pajetë është gjetur në hyrje të spitalit të Vlorës.

   Një 44-vjeçare dyshohet se shfrytëzohet për prostitucion nga persona ende të paidentifikuar nga policia.