Atentati ndaj 23-vjeçarit, mbi 10 të shoqëruar në polici

14/12/2019 - 10:28

Më shumë se 10 persona janë shoqëruar nga policia për të zbardhur ngjarjen e ndodhur një natë më parë, ku mbeti i vrarë 23-vjecari Andi Zylyfi ndërsa u plagos rëndë Ardit Uruçi, 21 vjeç, shok i viktimës. Të shoqëruarit po pyeten për të zbardhur detaje që mund të ndihmojnë hetimet për të identifikuar autorët.

Operacioni për kapjen e autorëve është drejtuar nga drejtori i Poliocise Ardi Veliu, i cili ka mbërritur mbrëmjen e djeshme në Elbasan pas vrasjes.

Policia ka nisur hetimet në dy pista. Atë të larjes së hesapeve mes bandash, të cilat zanafillën e kanë në Itali aty ku edhe viktima ishte emigrant por edhe pista e babait të tij, i cili është gardian në burgun e Peqinit.

Mësohet se viktima Andi Zylyfi ka lidhje familjare me Endrit Alibej e Arben Dylgjerin, të cilët mbetën të vrarë në një atentat më 29 dhjetor të vitit të kaluar, në Bradashesh të Elbasanit bashkë me shtetasin turk Erdal Duranay.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka identifikuar autorin e vrasjes së taksistit 71-vjeçar, Abdulla Budlla dy ditë më parë në Fushë-Prezë.

Policia e Korçës ka ndëshkuar me 100.000 lekë gjobë, pronarin e një restoranti, pasi u konstatua duke organizuar ceremoni martesore në ku

Policia e Tiranës njofton se ka parandaluar një konflikt të rëndë mes dy personave, të cilët kanë përdorur edhe armë të forta kundër njër

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Finalizohet operacioni i koduar "Panariti" nga DVP Berat, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Skrapar.

Gjendet e mbytur gruaja, e cila kishte humbur në det teksa ishte në varkë së bashku me familjarët e saj në det në jug të vendit, në Himar

Shërbimet e Policisë Kufitare në Himarë kanë arritur të shpëtojnë 3 persona që po mbyteshin në det, ndërsa një grua rezulton akoma e humb

Vijon operacioni "Transferta" nga Policia e Shtetit që ka çuar në pranga 10 persona deri më tani.

Policia Kufitare dhe roja bregdetare kanë dhënë detaje për 4 shtetas që rrezikuan të mbyteshin në det sot në Himarë, të cilët kishin dalë

Karabinierët e Fano-s në Itali, kanë vendosur në pranga një shqiptar 25-vjeçar me iniciale R.A dhe bashkëpunëtoren e tij 22-vjeçare.