Rreth orës 22:00, Policia e Kavajës është njoftuar se një shtetas rus është gjetur i pajetë në një apartament në Kavajë.

66-vjeçari me iniciale V.U. nuk përgjigjej prej disa ditësh në telefon.

Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë dhe kanë konstatuar se dera e jashtme e banesës ishte e mbyllur.

Shërbimet e Policisë kanë hapur me forcë derën e banesës, ku kanë gjetur pa shenja jete shtetasin V. U.