Dalin detaje të tjera nga vetëvrasja e gruas së policit në Durrës, sherr përpara ngjarjes...

06/08/2018 - 19:28

   Vetëvrasja e gruas së një polici të komisariatit të Durrësit tronditi opinionin publik ditën e sotme. Kur kanë kaluar disa orë nga akti ekstrem që ndërmorri Merita Hajdari, 47 vjeçe, e cila ndërroi jetë pasi përdori pistoletën e shërbimit të të shoqit, të tjera detaje lidhur me vdekjen e 47-vjeçares dalin në dritë.

Merita Hajdari, bashkëshorte e efektivit të policisë Sherif Hajdari, thuhet se përpara vetëvrasjes ka pasur një debat me bashkëshortin. Të afërmit kanë dëgjuar çiftin teksa debatonin me njëri-tjetrin për disa minuta. Pasi u morën në pyetje në polici, ata dëshmuan se kishin dëgjuar nga jashtë banesës sherrin mes çiftit, ndërsa shtojnë se kur hynë në banesë panë gruan të vrarë me një armë zjarri.

“Dëgjuam që çiftit po zihej dhe po bërtisnin. Por nuk ishin brenda në shtëpi në atë moment. Kur hymë brenda në shtëpi, Merita kishte vdekur dhe ishte pa shenja jete. Por nuk pamë se çfarë ndodhi”,mësohet të jenë shprehur të afërmit e viktimës.

Ekspertiza ka konkluduar se arma e përdorur nga gruaja për aktin ekstrem është ajo e bashkëshortit të saj. Grupi hetimor, sakaq është duke hetuar për motivet e zënkës mes çiftit, që dyshohet të jetë bërë shkak për ngjarjen e rëndë.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 62-vjeçar gjeti vdekjen këtë të enjte pasi u përplas nga një automjet.

Policia ka arrestuar një 38-vjeçar i cili ka plagosur me thikë vëllain e tij.

Një ditë pas rrjedhjes së gazit në një shkollë në zonën e "Don Boskos" në kryeqytet ku mbetën të helmuar 6 nxënës, policia e Tiranës njof

Gjykata e shkallës se parë të rrethit gjyqësor Vlorë ka dhënë masën e sigurisë  ‘Arrest me burg’ për 26-vjeçarin Emiljano Likaj.

Policia e Shtetit njofton se është ekstraduar nga Bullgaria një 49-vjeçar, lindur në Turqi e banues në Durrës i cili akuzohet për një sër

Finalizohet në Tiranë operacioni "Vëllazëria", i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Pastrimit të Parave & Aseteve Kriminale në DVP

Mallrat kontrabandë i kanë kushtuar lirinë 4 doganierëve të Rinasit dhe 5 tregtarëve, të cilët u arrestuan nga policia.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka arrestuar në flagrancë 2 punonjës policie, 2 doganierë dhe 1 person për kontraba

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të  caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Kukës.

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohej se i kishte zhvatur shuma parash një 19-vjeçari.