"Do të bëj copash!” Shqiptari i bën 2 mijë telefonata ish të fejuarës, prokurorët habiten!

27/02/2019 - 21:21

Kushdo që thotë se femrat flasin shumë e ka gabim.

Të paktën këtë sugjeron arrestimi i një 44-vjeçar shqiptar, i cili u akuzua për përndjekje të ish të fejuarës dhe jo vetëm.

Ngjarja ka ndodhur në Peruxhia të Italisë dhe pas denoncimit të ish të fejuarës shqiptari është prangosur menjëherë. Në celularin e gruas janë gjetur mesazhe me përmbajtje kërcënuese për jetën e saj si dhe plot 2 mijë telefonata në 5 muajt e fundit. Fakti ka habitur dhe prokurorët italianë.

Por përtej sms-ve, vajza i ka treguar policisë se është dhunuar nga shqiptari, gjë që ka bërë që që ky i fundit të mos i shpëtojë dot burgut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Një shqiptar nga Kosova është vrarë në afërsi të një pub-i në qendër të Firenzes.

Një 52-vjeçar ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik në Kavajë. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:40 në Malin e Robit.

Një shqiptar është vënë në pranga nga policia kufitare në aeroportin e Katanias, në Itali.

Gjatë një operacioni antidrogë të koduar "Dhelprat e Ballkani", policia italiane ka sekuestruar rreth 1 kg lëndë narkotike dhe arrestuar

Policia e Vlorës ka arrestuar 4 persona në lidhje me ngjarjen e ndodhur gjatë natës në aksin rrugor Levan-Vlorë, ku gjatë një konflikti p

Mbrëmë në qytetin Waldburg në Baden-Württemberg të Gjermanisë ka humbur jetën një 18-vjeçar nga Prishtina, në një aksident trafiku, shkru

Policia e Shtetit ka arrestuar tre persona për vjedhje ndërsa janë proceduar penalisht dy të tjerë për përvetësim të mallrave të vjedhura

Parandalohet një rast i tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit, falë kontrollit të rreptë në k

Një akisdent me tre të plagosur ka ndodhur pak më parë në ​rrugën​ dytësore​ Thumanë -​ Fushë Krujë, Derven.

Shënohet një tjetër rast i dhunimit të mjekëve.