Durrës, policia arreston në flagrancë 2 persona, procedohen 2 të tjerë

25/09/2020 - 10:44

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në familje, arrestuan në flagrancë shtetasin:

I. Sh., 47 vjeç, banues në Durrës, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij.

---

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

F. Xh., 44 vjeç, banues në Borizanë, Krujë, pasi në aksin Fushë Krujë-Borizanë, duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë është lënduar lehtë.

Në vijim të kontrolleve në kuadër të Planit të Masave, shërbimet e Policisë konstatuan dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasit:

D. D., 22 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit në mjetin në të cilin ishte pasagjer, në xhep iu gjet një mjet prerës (thikë).

A. Sh., 24 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet një sasi lëndë narkotike cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një apartament në katin e tretë të një pallati përballë Drejtorisë së Policisë është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të vënë nën k

Një 15-vjeçar është plagosur me thikë mesditën e sotme.

Policia e Shtetit njofton se vijojnë në të gjithë vendin, kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Bllokohet një jaht me 4 shtetas ukrainas në portin e Vlorës.

Arrestohet autori që ishte në kërkim në lidhje me rastin e rëndë ndodhur në Krujë një vit më parë, kur një i ri 29 vjeç akuzohej se kisht

Policia njofton se ka kapur dhe ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "Shfrytëzim prostitucioni", i dënuar me 4 vje

Vijon puna për gjurmimin, evidentimin dhe sekuestrimin e aseteve që rrjedhin apo janë përfituar nga veprimtaria kriminale.

Përfundon seanca për Myrteza(Zani) Çaushin. Gjykata i ka kërkuar burgut të Drenovës gjithë dosjet me gjithë aktet për këtë person.

Rëndohet pozita për Blendi Tetën, një prej personave të akuzuar për vrasjen e Santiago Malkos pranë zonës së Xhamllikut më 27 gusht të vi

Policia ka ndaluar një shtetas për veprën penale "Shtrengim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë".