Durrës, vidhet banesa e 33-vjeçares, hajdutët marrin aksesorët e shtrenjtë

12/01/2018 - 14:34

Një banesë në Durrës, në zonën e Plazhit në lagjen nr.13 ka rënë pre e hajdutëve.

Banesa e shtetases M.K., 33 vjeçe është vjedhur mbrëmjen e djeshme më datë 11.01.2018, informon policia.

Sipas të njëjtave burime, mësohet se autorët ende të paidentifikuar i kanë vjedhur dy ora dore dhe bizhuteri të ndryshme.

Policia thotë se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës. Neni 134 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Katër shtetas shqiptarë janë arrestuar në një qytet të Rumanisë pasi kishin kaluar ilegalisht kufirin tokësor nga Serbia.

Disa detaje të reja janë mësuar lidhur me vrasjen e Fatos Ferracakut dhe plagosjen e Fatmir Meçaj.

Dy ditë më parë kanë qenë protagonistë në dy aksidente rrugore, duke shkaktuar dy të plagosur.

Pak orë pas vrasjes që ka tronditur qytetin e Shkodrës, ku është vrarë kushëriri i biznesmenit Arjan Ferracaku, Fatos Ferracaku, ka reagu

Apeli i Vlorës i ka dhënë pafajësi ish-kryetarit të Bashkisë Shpëtim Gjikës.

Dy automjete janë përfshirë në një aksident në autostradën Tiranë – Durrës.

Qyteti i Shkodrës është tronditur sërish ditën e sotme pasi një person humbi jetën ndërsa një tjetër mbeti i plagosur në një atentat në l

Dy persona janë qëlluar me armë rreth orës 11:30 në lagjen Rus të qytetit të Shkodrës.

Një 68-vjeçare është gjetur e vdekur në banesën e saj mëngjesin e sotëm në qytetin e Korçës.

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.