Kapen duke vjedhur, pranga dy personave

07/05/2015 - 09:34

7 maj 2015 - Policia e Shkodrës ka vënë në pranga dy persona, pasi akuzohen për vjedhje.

Në pranga kanë rënë 18-vjeçari Klaudio Becurri, banues në Lezhë, i cili është kapur duke vjedhur në banesën e shtetasit T. B., 47 vjeç, banues në Shkodër, dhe 40-vjeçari Artur Ferketa, banues në Shkodër, pasi është kapur duke vjedhur një biçikletë, në lagjen "3 Heronjtë" të qytetit.

Sipas policisë, mjeti ishte në pronësi të 48-vjeçarit, A. G., banues në Shkodër. Ndërkohë, materialet kanë kaluar në Prokurori për veprën penale të vjedhjes.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur në bulevardin ”Bajram Curri” të kryeqytetit, pasi një mjet përplasi këmbësorin e moshuar.

Tre të rinj, dy djem dhe një vajzë janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariatin e policisë Durrës.

Neutralizohet pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta a

Ky është Lefter Zhidro, 71-vjeçari i cili prej orës 13 e 20 minuta është rrethuar nga policia në shtëpinë e tij në lagjen 11 Nëntori, për

Ndërron jetë një elektricist në Dibër. Ngjarja ka ndodhur sot, teksa viktima ishte duke punuar.

Zbardhet dinamika e ngjarjes që tronditi Elbasanin mesditën e sotme, ku një 71-vjeçar ka hapur zjarr ndaj Policisë dhe po vijon të qëlloj

Pas vrasjes së Klevis Kapllanit në Rrogozhinë më 15 shtator, i cili u gjet i pajetë në makinën e tij, mund të fshihet një person i shpall

Të shtëna me armë janë regjistruar pak minuta më parë në Elbasan, ku është qëlluar në drejtim të efektivëve të policisë. Ngjarja mësohet

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, ndërsa në pranga u vunë d