Kapet më 46 kg kanabis të tharë dhe fidanë të mbjellur, pranga 42-vjeçarit

08/07/2019 - 08:52

Një 42-vjeçar nga Tepelena ka rënë në prangat e policisë për shkak se është kapur me 46 kg drogë të llojit kanabis, si dhe disa fidanë po kanabis të mbjellur.

I arrestuari është A.Z, banues në Vlorë dhe ka rënë në prangat në saj të operacionit të koduar "Kanionet". Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij në fshatin Nivicë, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 46 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, si dhe në oborr dhe në afërsi të banesës u gjetën disa kubikë ku ishin  kultivuar fara kanabis .

42-vjeçari do të përballet me akuzat për veprat penale: penale "Kultivim i bimëve narkotike" dhe "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kapet dhe ndalohet një shtetase nga Durrësi, e shpallur në kërkim për veprën penale "Mashtrimi".

Është ekstraduar nga Vjena, një shtetas i dënuar me burgim të përjetshëm.

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në banesën e dy të moshuarve në qytetin e Korçës.

Mbrëmjen e kësaj të hëne janë sekuestruar 55 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Marsida Qatja e ftuar në “Open” ka rrëfyer edhe njëherë gjithë ngjarjen e ndodhur në Kavajë disa ditë më parë, ku humbi jetën 41-vjeçari

Një aksident tragjik u ka marrë jetën dy adoleshentëve në SHBA, ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur.

Ditën e djeshme. dy shqiptarë ranë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës.

Një qytetin e Durrësit është zbuluar gjatë ditës së sotme një arsenal predhash.

Një shqiptar u arrestua nga policia e Piacenza në orët e vona të kësaj të shtune, para një lokali.