Kapet shpërndarësi i kanabisit në Durrës

12/11/2019 - 09:57

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve  u arrestua në flagrancë një shpërndarës kanabisi në Durrës.

Në pranga ra shtetasi B.H., 37 vjeç, banues në Durrës.

Shërbimet e Policisë Durrës gjatë kontrollit fizik ndaj këtij shtetasi, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 32 gramë lëndë narkotike e llojit cannabis sativa.

Dyshohet se ai do ta shpërndante lëndën narkotike në doza të vogla.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre rastet e konfirmuara me COVID-19 në Pogradec dyshohet se kanë pasur kontakte në kryeqytet.

Në mediat greke ndër lajmet kryesore ditën e sotme gjendet edhe ngjarja horror e ndodhur një ditë më parë në Kombinat në kryeqytet.

Një automjet ka marrë flakë dhe është djegur pjesërisht mesditën e sotme në Tiranë.

Një adoeleshent ka rënë në prangat e policisë në Durrës pasi ka plagosur me kaçavidë një 31-vjeçar.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Shefja e shërbimit të Pediatrisë në QSUT, Xhorxhina Kule ka informuar për gjendjen e një foshnje 2-muajshe e prekur me COVID-19 e cila nd

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e dy vëllezërve, Besmir e Viktor Haxhia në Durrës.

Finalizohet operacioni "Mision i pamundur", i cili ka parandaluar një ngjare të mundshme kriminale.

Publikohet fotoja e Zhaneta Josifit, bashkë me dy vajzat e saj, Anisa dhe Blerta, 30 dhe 34 vjeçe, historia e të cilëve ka shokuae mbarë

Vihen në pranga 2 shtetas në Vlorë për kultivim të bimëve narkotike në Vlorë.