Kontrolli i policisë fundos të riun në Durrës, përfundon në pranga

21/11/2020 - 09:25

Një 30-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet për veprën penale "Prodhim dhe shitja e narkotikëve".

"Shërbimet në Stacionin e Policisë Plazh, në vijim të kontrolleve ndaj personave që lëvizin me sende të kundraligjshme, kanë ndaluar në lagjen nr.13, shtetasin A. I., 30 vjeç ku gjatë kontrollit fizik, iu gjet një sasi lëndë narkotike marjiuanë dhe një grirëse.

Gjatë kontrollit në banesën e tij shërbimet e Policisë, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi prej 48 gr. lëndë narkotike e dyshuar marjiuanë.", njoftojnë burmiet zyrtare.

Mësohet se në vijim të veprimeve, u arrestua në flagrancë shtetasi A. I., 30 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale "Prodhim dhe shitja e narkotikëve".

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ka humbur jetën te rruga “Siri Kodra” në Tiranë. Ai është gjetur pa shenja jete në një magazinë.

Një shqiptar ka prodhuar një skenë filmash orët e vona të së dielës në Kakavijë duke përfunduar në prangat e policisë greke.

Sinan Idrizi, partneri i kompanisë Air Albania, i cili ishte akuzuar për mashtrim nga biznesmeni turk Adnan Polat, një nga ish-presidentë

Burrë e grua kanë mbetur të plagosur lehtë në Tiranë pasi në banesën e tyre shpërthu bombola e gazit.

Kanosi me armë zjarri kushëririn e tij, policia vë në pranga 41-vjeçarin. Mësohet se është sekuestruar një armë zjarri pistoletë.

Pesë punonjës policie në qarkun e Beratit janë pezulluar nga puna për shkak se nuk kanë zbatuar detyrën për kontrollin e territorit me që

Seksioni për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm në Durrës ka arrestuar në flagrancë një person si dhe ka proceduar penalisht një person tje

Ekstradohet drejt Italisë Bujar Sejdinaj, i njohur ndryshe si "xhaxhai" i Ndraghetas. Sejdinaj u ekstradua dje drejt shtetit fqinj.

Detaje të reja dalin në dritë nga arrestimi i 24-vjeçarit në Kavajë, i cili kërcënonte një punonjës policie.

Dhunoi të motrën, por kur efektivët e policisë i trokitën në derë dhe i kontrolluan banesën, e gjetën me shkelje të tjera.