“Më shau nga nëna”! Rrëfehet Noel Disha, tregon pse vrau shokun dhe ku qëndroi i fshehur

24/01/2020 - 10:11

Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit Noel Disha, autorit të vrasjes së 28-vjeçarit Vilson Tafçiu, mbrëmjen e 20 janarit në “Astir”, në një ndër lokalet më të populluara.

Në dëshminë e tij para uniformave blu, një ditë pas dorëzimit, i riu ka thënë se nuk ka dashur ta vrasë shokun e tij, por e kishte bërë pasi ky i fundit e kishte sharë nga nëna. Më tej, ai ka thënë se është larguar pas krimit dhe është fshehur në një hotel në Kavajë.

“Me Vilsonin ishim shoke prej vitesh. Nuk kam dashur ta vras. Te henen shkova tek Artisti per ta takuar. Nuk kam paur si qellim ta vras. Une levizja gjithmone me arme me vete. Kur e takova ai me shau nga nena. U ndjeva shume i ofenduar per shkak te marredhenies qe kishim pasur. Une e kam marre ne shtepi nuk duhet ta thoshte kete gje. U nervozova dhe e qellova. Pas krimit jam larguar dhe kam qendruar ne nje hotel ne Kavaje. Jam shume i penduar per krimin e kryer”, ka thënë i riu para policëve.

Ndërkohë, 29-vjeçari nuk ka dhënë detaje pse është prishur miqësia mes tij dhe viktimës. Ai ka thënë se është në gjendje të rënduar psikologjike dhe se do të flasë në një moment tjetër.

28-vjeçari u ekzekutua mbrëmjen e mbrëmjen e së hënës, teksa kishte pak kohë që ishte kthyer nga jashtë shtetit dhe po konsumonte kafe në një lokal të njohur në zonën e Astirit me dy vajza. Ai u nxor jashtë dhe u ekzekutua me një plumb në zemër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tjetër plagosje me thikë në Durrës. Policia njofton se një 60-vjeçar është paraqitur në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia ka arrestuar një 66-vjeçar banues në Palokastër, Gjirokastër, pasi më 18 shtator ai dhunoi të moshuarën Pina Qamo, fqinjen e tij.

Një 14-vjeçar është arrestuar në flagrancë në zbatim të Planit të Masave në të gjithë qarkun e Durrësit, për parandalimin dhe goditjen e

Një 21-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë orët e para të mëngjesit të sotme në Kallithea të Athinës.

Krahas përmbytjeve në disa qytete të vendit, moti i keq sot ka shkaktuar edhe rrëshqitje të gurëve në Vlorë duke plagosur një punonjës 51

Policia e Tiranës ka goditur një rast në fushën e falsifikimit të dokumenteve dhe kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë.

Arrest me burg u dha për 61-vjeçarin që u arrestua në Shkodër pasi akuzohet se tentoi të përplaste qëllimisht me makinë gruan e kushëriri

Shqiptari, ndaj të cilit disa ditë më parë u bë një atentat, ka humbur jetën për shkak të plagëve të marra.

Policia e Tiranës ka arrestuar tre persona, të cilët ishin shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje.

Një 44-vjeçar është arrestuar në Elbasan pasi 10 vite më parë ishte dënuar në Itali nga Gjykata e Torinos me 6.8 vite burg për trafik dro