Plagosje me armë zjarri në plazhin e Durrësit

10/02/2020 - 20:49

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pak minuta më parë në zonën e plazhit, në Durrës.

DurrësLajm mëson se i plagosuri, identiteti i të cilit nuk dihet ende, ka marrë një plumb në këmbë.

Drejt vendngjarjes janë nisur me urgjencë një autoambulancë dhe efektivët e policisë. 

Plagosja ka ndodhur pranë filialit të Postës Shqiptare, në sektorin Hekurudha, në lagjen nr.13.

Policia është vënë në ndjekje të autorit të plagosjes.

Pritet që policia të dalë me një njoftim për shtyp për ngjarjen që tronditi zonën e plazhit mbrëmjen e sotme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në kryeqytet.

Dy të rinj janë përleshur me njëri-tjetrin me mjete të mprehta dhe të forta pas një konflikti të çastit, e për pasojë ka mbetur i plagosu

Drejtori i Departamentit të parandalimit të Sëmundjeve Infektive në rajonin e Trentos në Itali, informon për një vatër infektimi nisur ng

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të SHÇBA-së, Tiranë final

Jo vetëm dëshmia e të penduarit të drejtësisë Klevis Alla, por edhe provat shkencore të siguruara nga grupi hetimor e bëjnë Talo Çelën, p

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona për mosdeklarim të të hollave në kufi dhe ka sekuestruar 31400 euro.

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Plazhin e Velipojës në Shkodër.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale gjatë informimit për situatën epidemiologjike në vend, tha se vijon të ketë shtrime të rej

Zhaneta Josifi 56 vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30 vjeçe, do të përcillen ditën e sotme në banesën e fundit në Përmet, aty ku prehet dhe