Qëllohet me armë zjarri në drejtim të një 30-vjeçari

29/06/2020 - 13:30

Të shtëna me armë janë regjistruar në mesditën e sotme në rrugën e fshatit Vukatanë, Shkodër.

Policia njofton se është qëlluar në drejtim të mjetit tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin F. H. 30 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër.

NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 29.06.2020, rreth orës 12:30, në rrugën e fshatit Vukatanë, Shkodër, në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin F. H. 30 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër. Nga të shtënat nuk ka asnjë person të lënduar.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Si rezultat e veprimeve të shpejta janë shoqëruar disa persona dhe dyshohet se mes tyre mund të jenë edhe autorët e ngjarjes.

Vijon krehja e zonës dhe grupi hetimor po vijon punën për fiksimin e çdo prove që mund të shërbejë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një incident është regjistruar në qytetin e Elbasanit mbrëmjen e sotme, ku një automjet i dyshimtë është ndjekur nga policia.

Një djalë në moshë të re ka humbur jetën në Gjirokastër në rrethana të paqarta.

Një 38-vjeçar ka ndërruar jetë pasditen e sotme, pasi ka humbur kontrollin e motoçikletës duke dalë nga rruga.

Një 71-vjeçare nga Kosova është mbytur në plazhin e Shëngjinit. Pushuesja nga Podujeva është identifikuar me iniciale Sh.L.

Një grup kriminal shqiptaro- grek është shkatërruar në vendin fqinj pasi trafikonin heroinë nga Turqia deri në Pire.

Policia e Shkodrës vijon kontrollin e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, dhe ka bërë të mundur kapjen e një 36

Në Shqipëri, këtë të mërkurë Covid-19 i mori jetën pacientes më të re në moshë.

Një sherr për motive pronësie mes dy fqinjëve ka shkaktuar plagosjen e njërit prej tyre.

Finalizohet operacioni "Dushaj" nga Drejtoria Vendore e Policisë Dibër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Bulqizë.

Një 28-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, u gjet të martën i vdekur në dhomën e tij në një qendër emigrantësh në G