Rrihen dy vëllezër dhe xhaxhai i tyre me grushte e sende, policia i arreston të tre

13/07/2020 - 10:24

Arrestohen në flagrancë dy vëllezër dhe xhaxhai i tyre në Krujë, pasi u përfshinë në një sherr me njëri-tjetrin.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në familje, arrestuan në flagrancë shtetasit:

A. D., 32 vjeç, E. D., 26 vjeç (vëllezër) dhe F. D., 40 vjeç, (xhaxhai), banues në Fushë Krujë.

Sipas policisë, të tre të arrestuarit, në afërsi të banesës së tyre, janë konfliktuar fizikisht, duke e goditur njëri-tjetrin me grushte dhe sende të forta. Konflikti ka ndodhur për motive të dobëta.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme për veprën penale "Dhuna në familje".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet policore italiane kanë arrestuar një shqiptar i shpallur në kërkim nga drejtësia që prej vitit 2003.

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Ishte dënuar për vjedhje dhe gjykata i kishte dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie”, por adoleshenti nga Durrësi, nuk ka hequr dorë nga

Aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Manzë, ku ka ndërruar jetë një 58-vjeçare që po kalonte rrugën në këmb

Një 22-vjeçar është arrestuar ditën e sotme, pasi u kap që vendoste baste sportive, edhe pse një gjë e tillë është e ndaluar.

Policia Kufitare në Muriqan të Shkodrës ka arrestuar një person që kërkohej për llogari të drejtësisë italiane.

Një fabrikë e përpunimit të drurit dhe të prodhimit të paletave është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku janë

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Korçë. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në një nga rrugët kryesore të qytetit, në bu

Shpëtim Manaj dhe Klisman Uka, janë dy të rinjtë nga Kukësi, që humbën jetën pasditen e sotme në aksidentin tragjik tek Rruga e Kombit.