Shqiptarët bëjnë masakër! Vdes gruaja, plagosen rëndë 4 persona

11/06/2018 - 18:12

   Një sherr i dhunshëm ka ndodhur natën mes së dielës dhe së hënës në Ans (Liège, Belgjikë) dhe sipas medieve vendase, protagonistë kanë qenë shqiptarët. Një grua ka mbetur e vdekur gjatë përleshjes, ndërsa katër persona të tjerë janë plagosur rëndë.

Identiteti i viktimave nuk bëhet i ditur, ndërsa mediat belge raportojnë këtë të hënë se është shënuar një përleshje mes bandave rivale shqiptare.

"Personat e përfshirë kanë përdorur shufra hekuri, shkopinj bejsbolli dhe thika", citohet zyra e prokurorit të Liège.

“Një grua 42-vjeçare humbi jetën pas lëndimeve të shumta që mori”, njoftoi prokuroria. Raportohet se gruaja, pjesë e një prej bandave rivale, ndryri për të ndihmuar një mikun e saj të plagosur, por një makinë e përplasi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet doganore italiane kanë sekuestruar 220 kartëmonedha false të prerjes 50-euroshe në një autobus të linjës Shqipëri-Itali.

Dy shqiptarë të moshës 41 dhe 45 vjeç janë arrestuar nga karabinierët në Varese, me akuzën për vjedhje të automjeteve dhe të apartamentev

Policia e Shtetit ka njoftuar se janë dokumentuar vepra të tjera penale në ngarkim të grupit të strukturuar kriminal “Bajri”.

Një 36-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Durrësit.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve,në Drejtorinë Vendore Durrës, arrestuan në flagrancë një person pasi u kap me lëndë

Një burrë 54-vjeçar nga Durrësi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare.

Policia e Shtetit ka finalizuar operacionin e koduar "Ekol".

Policia e Tiranës në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, gjatë natës ka

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një banesë në Gjirokastër.

Një 30-vjeçare në Montichiari, të Italisë është detyruar të martohet me një trafikant shqiptar për të shlyer borxhet nga trafikimi i drog