Shqiptari thyen traun e doganës me makinë, arrestohet nga policia greke

24/11/2020 - 19:25

Një shqiptar ka prodhuar një skenë filmash orët e vona të së dielës në Kakavijë duke përfunduar në prangat e policisë greke.

Shqiptari në fjalë priste të hynte në Greqi, por nuk e realizonte dot ligjërisht pasi kishte masë të ndalimit të hyrjes në zonën Shengen dhe mendoi te bënte ndryshe.

Me automjetin e tij, ai theu traun në Kakavijë duke i ikur Policisë doganore, teksa u arrestua më pas rrugës për në Janinë.

Mediat greke shkruajnë se shqiptari aktin e kreu pa frikë dhe ndrojtje teksa vendosi në alarm policinë e Janinës që e neutralizoi në aksin ndërnacional Janinë-Kakavijë.

Tashmë ai ndodhet në qytetin grek dhe do të dalë në gjyq për tre akuza të ngritura nga shkelje të masave për parandalimin e sëmundjeve, dëmtim të pronës publike dhe hyrje të paligjshme në vend dhe ai u dërgua në Prokurorin Publik të Janinës.

Kujtojmë se prej 20 nëntorit, Kakavija u mbyll pjesërisht prej pandemisë duke lejuar lëvizjen në orarin 07:00- 23:00, kurse më 23 nëntor në një njoftim të dytë nga pala greke puna u pezullua plotësisht për shkak të një greve nga fqinjët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK ka njoftuar mbylljen e dosjes për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, në të cilin mbeti i vrarë shoferi i tij, Andi Maloku.

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Cermë, ku u përplas me makinë një fëmijë 5 vjeç.

Ledion Mita është i riu që shpëtoi nga mbytja dy fëmijët të cilët ranë në ujerat e lumit Gjanicë në Fier.

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi përdorte kartëmonedha të falsifikuara për blerje të ndryshme.

Arrestohet personi që urdhëroi vrasjen e 27-vjeçarit Mario Metaj në Patra, Greqi. Autori dyshohet se është një shtetas grek.

Një i burgosur është gjetur i varur në qelinë e burgut të Peqinit.

Kapet dhe arrestohet nga DVP Tiranë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, 35-vjeçari i dënuar nga drejtësia italiane, për veprat penale "Gr

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe

Policia e Durrësit ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë që ndodhi një ditë më parë, kur u qëllua një 19-vjeçar.

Dy fëmijë romë duke luajtur në anë të lumit Gjanicë në Fier kanë rënë në lumë.