Të dehur dhe me shpejtësi të madhe, arrestohen 4 shoferë

11/12/2017 - 11:05

Shpejtësia tej normave të lejuara, mungesa e patentës dhe alkooli ka çuar në pranga disa shoferë në Fier. Policia bën me dije se ka arrestuar katër persona, të cilët janë kapur duke drejtuar makinën në gjendje të dehur, janë vendosur 37 masa administrative për drejtim mjeti tej normave të shpejtësisë, si dhe janë hequr 8 leje drejtimi.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

1.Florjan S., 32 vjeç, banues në Fier, pasi: Në lagjen lagjen "16 Prilli", Fier, u kap duke drejtuar mjetin tip "Benz" në gjendje të dehur.

2.Ilir Sh., 34 vjeç, banues në Fier, pasi: Në vendin e quajtur “TV Kombi”, u kap duke drejtuar mjetin ti "Benz" në gjendje të dehur.

3.Ismet K., 56 vjeç, banues në Fier, pasi: Në lagjen "15 Tetori", Fier, u kap duke drejtuar mjetin tip "Kama" në gjendje të dehur.

4.Medin Q., 57 vjeç, banues në Fier, pasi: Në lagjen "15 Tetori", Fier, u kap duke drejtuar mjetin tip "Ford" në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Drejtimi i mjetit në gjendje të dehur" parashikuar nga Neni 291i Kodit Penal. Policia Rrugore Fier do vijojë kontrollet e pandërprera me qëllimin e vetëm: sigurinë e jetës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një gomone e përmbysur është gjetur pranë ishullit të Sazanit në Vlorë.

Një nga 27 personat e arrestuar nga policia në kuadër të mega operacionit të shtrirë në 12 qarqe të vendit është edhe një sportist, mundë

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Ervis Martinajn ndaj të cilit u dha masa e sigurisë "arrest me burg" për ngjarjen e 4 tetorit në zonën e

Arestohen në flagrancë dy shtetas për veprën penale të dhënies ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufirit, si dhe shpallet në kërkim një

Një sërë arrestimesh janë bërë dje nga policia e Shtetit dhe Prokuroria, pas operacioneve të ndërmarra me partnerë ndërkombëtarë.

Policia e Shtetit nën drejtimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda dhe në bashkëpunim me agjenci të tjera ligjzbatuese kanë finalizuar përg

Një ditë pasi policia ushtroi kontroll në banesën e Lul Berishës, avokati i tij flet për News24.

Gjykata e Apelit në Tiranë sot do të shqyrtojë kërkesën për liri të Ervis Martinajt.

Rreth 12 orë pas ndalimit nga ''super operacioni'' i RENEA-s dhe FNSH-së është liruar nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, Flamur Avdyli.

Gjatë operacionit të arrestimeve të së dielës në pranga ka rënë dhe Altin Isaraj, vëllai i Drejtorit të  Përgjithshëm të Shërbimeve të Tr