Tragjike, e moshuara e paralizuar digjet në banesë

15/01/2020 - 12:18

Një e moshuar humbi jetën rrethana tragjike pasi banesa ku jetonte u përfshi nga flakët. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kallarat të Himarës, ndërsa viktima është identifikuar si Gasrete Strati 80 vjeçe.

Sipas të dhënave, gruaja ka qenë e vetme në banesë në kohën kur ka rënë zjarri dhe për shkak të problematikave shëndetësore, ishte e paralizuar, nuk ka arritur të dalë nga banesa.

Mësohet se zjarri ka nsisur nga oxhaku i banesës dhe më pas flakët kanë përfshirë të gjithë shtëpinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjashtë persona janë arrestuar nga një aksioni antikanabis i Policisë së Gjirokastrës, ku u sekuestruan 150 kg kanabis.

"Fiks Fare" denoncoi mbrëmjen e së hënës dhunën “kafshërore” ndaj një vajze vetëm 13-vjeçare.

Personi që shikoni në foto, i rrethuar me të kuqe është Vilson Tafçiu (Noka), 28-vjeçari që u ekzekutua me armë zjarri, mbrëmjen e sotme

Vilson Tafçiu, 28-vjeç, ka mbetur i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në një lokal në zonën e Astirit, në Tiranë.

Një aksion i gjerë policor anti-drogë po zhvillohet në Bashkinë Memaliaj.

Mësohet emri i viktimës së atentatit të ndodhur para pak minutash në zonën e Astirit në Tiranë.

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak më parë në Tiranë në zonën e Astirit, ku mësohet se ka mbetur i vrarë me armë zjarri një 35-vjeçar.

Një plagosje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet, në zonën e njohur si Astiri.

16 kg heroinë është kapur në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza.

Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur në hyrje të qytetit të Pogradecit. Në vendin e quajtur Tuneli, dy makina janë përplasur me njëra-tje