U kap me armë, zbulohet e shkuara e errët e ish-anëtarit të bandës së Gjin Nikës

09/02/2018 - 09:59

Personi që shihni në foto është 27-vjeçari nga Pogradeci, Fajton Bono, një emër i njohur ky për policinë. Po cili është i riu që u arrestua sot për armëmbajtje pa leje? “BalkanWeb” ka siguruar të tjera detaje për Bonon, që rezulton person me disa precedentë penale. Bono u arrestua pas një hetimi 1-mujor, në një lokal në Pogradec pasi lëvizte lirshëm me një pistoletë ‘TT’, bashkë me 6 fishekë.

‘BW’ raporton se 27-vjeçari është skeduar nga policia si person me prirje radikale, pasi dyshohet se ka luftuar për disa muaj në Siri, përkrah grupit ekstremist ISIS, akuzë për të cilën ai u arrestua. Po ashtu, pak kohë më parë Fatjon Bono u kap nga policia në kryeqytet, pasi ishte shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal të Gjin Nikës i cili është vrarë disa vite më parë.

27-vjeçari është arrestuar gjithashtu edhe për plagosje të rëndë me dashje, armëmbajtje pa leje dhe kanosje. Mes të tjerash, thuhet se në vitin 2016 Bono ka grabitur dhe ka rrëmbyer për rreth dy orë një person nën kërcënimin e armës, ndërsa i mori atij afro 15 m dru zjarri prani fshatit Vërdovë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Florin Muça nga fshati Mallkuç i Fushë-Krujës i ka shpëtuar për mrekulli një atentati, pasi lënda plasëse e vendosur në makinë, për fatin

Vrasja e Ferdinand Polisë, i njohur ndryshe si ‘Nardi i Bujtinave’, e ndodhur disa ditë më parë në Grudë të Shkodrës duket se po merr shp

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në katin e katër të një pallati në Kinostudio.

Elvin Hysa 32 vjeç, para dy ditësh mbyti gruan e tij 31-vjeçare Gurie Hysa me të cilën ka tre fëmijë.

Policia e Shkodrës ka arrestuar tre bashkëpunëtorë të autorit, të cilët dyshohen si të përfshire në vrasjen e Nard Polisë disa ditë më pa

Me shkop gome, kriket dhe nga një thikë në dorë, grabitja me dhunë e familjes Merdani në Greshicë të Mallakastrës ka përfshirë në panik g

Një 50-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e kësaj të hëne si pasojë e një aksidenti në qytetin e Elbasanit.

Një aksident me pasojë vdekjen e një 50-vjeçari ka ndodhur sot në qytetin e Elbasanit.

Një shqiptar 50-vjeçar është plagosur pasditen e djeshme në komunën e Pratola Peligna-s në Itali.

Interpol Tirana në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Rinas kanë arrestuar paraditen e kësaj të premteje një shtetas indian, i cili isht