U kapën me 8 kg kokainë të pastër, arrestohen dy shqiptarë (EMRAT)

19/11/2019 - 15:32

Dy shqiptarë janë kapur me 8 kilogramë kokainë në qytetin e Parmës në Itali, dhe ndaj tyre rëndon akuza e trafikut të drogës. 

Mësohet se në pranga kanë përfunduar shtetasit Lorand Maçi e Eduart Cela, të cilët trafikonin drogë të llojit kokainë.

Policia po mbante nën vëzhgim Lorand Maçin, një emër i njohur për policinë fqinje, pasi edhe më 2008 ishte arrestuar po për trafik kokaine. Maçi ishte edhe pronar i një picerie në Parma dhe autoritetet kishin kohë që e mbanin nën vëzhgim. 

Policia ndoqi atë dhe i gjeti në një garazh 8 pako, ku kishte 8 kilogramë kokainë të pastër. Po ashtu, janë sekuestruar edhe makina, që përdoreshin për transportin e drogës. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ka humbur jetën pak minuta më parë, si pasojë e plagosjes nga të shtënat me armë në fshatin Përparim të Peqinit.

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë pasditen e sotme në Peqin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Përparim.

Detaje të reja të reja kanë dalë nga helmimi i çiftit nga Librazhdi.

Policia e Shtetit ka shoqëruar në Komisariatin e Librazhdit familjarë të çiftit Hajdari që u vetëhelmuan në fshatin Xhyrë.

Një automjet ka dalë nga rruga në aksin rrugor Shkodër-Bushat, e për pasojë ka humbur jetën një person.

Ishin martuar këtë të diel, por martesa e tyre ka zgjatur vetëm 5 ditë.

Policia ka proceduar penalisht 35-vjeçaren A.S, e cila dyshohet se duke ushtruar postin e shefes së financës pranë shoqërisë të Ujësjellë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të rinjsh kanë mbërritur të helmuar në spitalin e qytetit.

Arrestohen në flagrancë dy të rinj në Tropojë pasi kanë kundërshtuar punonjësin e Policisë.

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një 16-vjeçar si dhe ka ndjekur në gjendje të lirë dy të tjerë, pasi vodhën automjetin e një