U nda nga e fejuara, shqiptari tenton t’i përdhunojë nënën

25/09/2020 - 20:00

Pesë muaj do të qëndrojë në paraburgimin e Trevizos në Itali një shqiptar 40-vjeçar, me inicialet E.S., derisa në mars gjykata të japë një vendim për të.

Ai akuzohet për tentativën e përdhunimit të një 57-vjeçareje, banuese gjithashtu në Trevizo, me shtetësi shqiptare. Ajo është nëna e ish-të fejuarës së 40-vjeçarit dhe ka qenë ajo që bëri denoncimin në polici, raportojne mediat italiane.

Nga rrëfimi i saj për oficerët e policisë mësohet se E.S. kishte mbërritur në hyrjen e pallatit për të takuar ish-të fejuarën, të cilën edhe pas ndarjes vijonte ta përndiqte. Në vend të saj doli e ëma dhe aty nisi debati mes tyre. Gruaja tregon se në një moment ai e kishte shtyrë drejt murit dhe i tha se do ta përdhunonte.

Ndërsa i akuzuari është shprehur se ishte ish-vjehrra ajo që e sulmonte pa asnjë shkak, pasi ai donte vetëm të takonte ish-të fejuarën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në zonën e Xibrakës.

Një mjek ka humbur jetën në një aksident të ndodhur këtë të premte në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masa administrative 844 qytetarë që janë konstatuar pa maska mbro

Një person është gjetur i pajetë në një objekt të braktisur në kryeqytet.

U kap duke qarkulluar me armë zjarri në qytet, vihet në pranga një 31-vjeçar në Korçë.

Një makinë tip "Audi" është djegur në orët e para të mëngjesit në Elbasan.

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Vaqarrit.

Dënohet me 22 vite burg italiani Francesco D’Agostino, 45 vjeç, i cili masakroi me thikë dhe sende të tjera 21-vjeçarin Serxho Markun, ng

Shkon në tre numri i të arrestuarve në sajë të operacionit antidrogë “Thethi”. Kapet dhe ndalohet një nga shtetasit e shpallur në kërkim.