VIDEO/ Sekuestrohen 4 makina të blinduara me vlerë 1 mln euro

28/09/2017 - 13:41

Vijon zbatimi i planit të masave "Vjeshtë 2017", sekuestrohen 4 automjete të blinduara me vlerë rreth 1 milion euro.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë në kuadër të planit të masave "Vjeshtë 2017", sekuestroi 4 mjete të blinduara:

- Automjet tip "Audi", ngjyrë e zezë.

- Automjet tip "Benz Mercedes", ngjyrë e zezë.

- Automjet tip "Audi", ngjyrë e zezë.

- Automjet tip "Mercedes Benz", ngjyrë e zezë.

Automjetet e sekuestruara sipas vlerës së tregut kapin shumën rreth 1 milion euro.

Policia thotë se këto automjete dyshohet të jenë të trafikuara.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë për veprën penale "Trafikim i mjeteve motorike" dhe "Pastrim produktesh të veprës penale".

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dolauer Heide, të Gjermanisë, ku një 27-vjeçar shqiptar u gjet i vrarë dhe i groposur në një pyll. 

Drejtuesi i një motoçiklete ka humbur jetën mbrëmjen e sotme pasi është përplasur me një makinë të parkuar në rrugë.

Fatos Xheta ka mohuar akuzën e vrasjes së bashkëshortes së tij Safie Xheta.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka shtyrë me dy muaj hetimet për anëtarët e grupit Bajri.

Një aksident me makinë ka fundosur një shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge.

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka pranuar gjykimin e shkurtuar për Mirald Metollarin, i cili vrau prindërit në banesën e tyre në Bat

Finalizohet operacioni "Stroke", për parandalimin dhe goditjen e dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit, bien në pranga 5

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” me 10 ditë për pedagogun e Universitetit “Aleksandër Xhuvani”, Denis Him

Një 47-vjeçar, magazinier në minierën e Spaçit në Mirditë ka humbur jetën gjatë punës.

DVP Tiranë në bashkëpunim me Interpol Tirana ka arrestuar një tjetër person në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimin drejt Italisë.