VIDEO/ Trafikantit të drogës i sekuestrohen “Ferrari” e “Porsche” me vlerë 300 mijë euro

Postuar: 27/09/2017 - 09:20

Në kuadër të plan-operacionit "Vjeshtë 2017", policia i ka sekuestruar një personi të arrestuar për trafik droge, 246 m² pasuri e paluajtshme dhe 3 automjete luksoze me vlerë 310 mijë euro.

Më 26.09.2017 nga strukturat e D.V.P. Shkodër në bazë të procedimit penal nr. 194 të datës 12.02.2017 "Pastrim i produkteve të veprës penale" u bë ekzekutimi i vendimit të sekuestros preventive të vendosur nga Gjykata e Shkallës se Parë Shkodër me vendim nr. 825 me datë 22.09.2017, për pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme në pronësi të shtetasit Kacjolin Zefi (arrestuar për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike” me date 29.11.2016), ku janë sekustruar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme si më poshtë:

a) Apartament 78 m² në qytetin e Shkodrës

b) Ndërtesë 100m²

c) Truall 53 m² me 15 metra objekt,

d) 3 automjete në pronësi të shtetasit Kacjolin Zefi, si më poshtë:

-Automjeti tip "Ferrari" me vlerë rreth 200 mijë euro,

-Automjeti tip "Porsche" me vlerë rreth 100 mijë euro,

-Automjet tip "Peugeot" me vlerë 10 mijë euro.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia ka kapur mat një shofer në autostradën Durrës-Tiranë, i cili në timonin e një BMW-ve luksoze ecte me shpejtësi dy herë më shum

   Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Tiranë, në Unazën e Re.

   I riu që shihni në fotografi është 25-vjeçari Klajdi Ngjelina, i cili mbeti i vdekur në aksidentin e ndodhur këtë pasdite në Gjirokast

   Një 22-vjeçar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia e Shkodrës, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet italiane.

   Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në Tiranë, në zonën e Laknasit.

Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur në një aksident automobilistik të ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër – Tepelenë

Një 58-vjeçar është arrestuar në flagrancë të premten në Vlorë, pasi u kap me 36.5 kg kanabis.

Ky është Xhuljan Sollaku, 20 vjeç, nga Katund i Ri, Elbasan, një prej grabitësve, i cili një natë më parë mbeti i vrarë në përplasjen me

Një 39-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga blutë e Durrësit, pasi u kap me 1 dozë kokainë në makinën e tij.

Është identifikuar viktima e shkëmbimit të zjarrit me policinë në Fier, pas tentativës së grabitjes në banesën e familjes Muça.