Vjedhja me armë në Vlorë, Policia identifikon një prej autorëve

26/10/2020 - 08:41

Policia e Vlorës ka identifikuar një nga autorët e dyshuar të vjedhjes me armë të ndodhur në një parë në fshatin Haderaj në Selenicë.

Në një njoftim për mediat, blutë e Vlorë bëjnë me dije se “më datë 25.10.2020, rreth orës 20:00,  në fshatin Haderaj, Selenic, dy persona kanë tentuar të vjedhin me armë në banesën e shtetasit F.Ç, por nuk kanë mundur, pasi janë diktuar nga të zotët e banesës dhe janë larguar me një automjet Benz”.

Pas marrjes së njoftimit forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të autorëve. Këta të fundit pas disa minutash kanë braktisur mjetin e tyre dhe kanë përfituar nga errësira duke u larguar.

Policia njofton se po vijon puna për kapjen e personave të përfshirë në këtë grabitje, por shton se një prej tyre e ka identifikuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 65-vjeçar është proceduar dhe gjobitur nga Policia, pasi është kapur në pikën kufitare të Kakavijës, me test pozitiv për COVID.

Zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar për vrasjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bulqizë, ku mbeti i vdekur i 22-vjeçari Elidon Basha.

Zbardhen dhe dokumentohen disa vjedhje të ndodhura në qytetin e Shkodrës.

Policia Kufitare e Kakavijës njofton se ka intensifikuar punën për kontrollin e imtësishëm të dokumentacionit për të udhëtuar, intervisit

Policia ka arrestuar dhe një tjetër person, i cili akuzohet se ka lidhje me heroinën e sekuestruar mesditën e djeshme në qytetin e Elbasa

Policia e Tiranës ka finalizuar sot operacionin e koduar “Storm”, duke arrestuar 3 persona që trafikonin emigrantë nga Lindja e Mesme kun

Dyshohet se e plagosi me armë gjahu aksidentalisht shokun e tij, i cili humbi jetën, shoqërohet në Polici 27-vjeçari.

Tre makina janë djegur gjatë natës në Vlorë, Elbasan dhe Krujë.