Vrasja te Liqeni/ Zbardhet dëshmia e autorit në Polici

20/03/2019 - 20:55

Islam Myrtaj vrau tri ditë më parë më parë shtetasin Haxhi Baçinozi, pranë zonës së Liqenit Artificial në Tiranë. Myrtaj u vetëdorëzua pak orë më parë në Komisiaratin e Policisë nr.3 në Tiranë.

Sipas dëshmisë së dhënë në Polici, Myrtaj u shpreh i penduar.

“Jam penduar dhe e vrava në gjaknxehtësi, Baçinozin e takova te Liqeni Artificial. Baçinozi më shty dhe me ofendoi. Konfilkti ynë është i hershëm për 45 mijë euro”,- mësohet të ketë dëshmuar Myrtaj në polici. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një restorant është përfshirë nga flakët gjatë natës në qytetin e Lezhës.

Policia njofton se ka shpallur në kërkim dy vëllezër pasi dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit  B.D.

Gjykata Elbasanit ka lënë në burg 4 nga 7 drejtuesit e Partisë Demokratike në qytetin e Elbasanit të cilët u arrestuan se më datë 13 qers

Një 43-vjeçar ka humbur jetën në ambjentet e punës pasi është rrëzuar nga skela.Policia bën më dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth o

Një kalimtare është aksidentuar nga një autoambulancë paraditen e sotme tek ish-Restorant Durrësi në Tiranë.

Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti tragjik i ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku humbën jetën 3 pjesëtarë të së njëjtës familje.

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytezën Kunzell në Gjermani.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmë në kryeqytet.

Një 25-vjeçar nga Kosova humbi jetën të premten në Gjermani pas një aksidenti fatal me skavator.