Eurovizioni u mbajt dje online, Arilena Ara u rendit në vend të 26-të

12/05/2020 - 22:04

Ashtu si çdo gjë po ndodh online kohët e fundit për shkak të koronavirusit, e njëjta ka ndodhur edhe me Eurovizionin. Ai është mbajtur ditën e djeshme dhe Shqipëria ka arritur të kualifikohet për në finale.

Megjithatë në fazën e fundit u rendit e fundit me 63 pikë në total. Arilena Ara e prezantoi këngën me versionin audio. Në vend të parë është renditur Islanda me 434 pikë në total.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Skeptikët shprehen se Universiteti Mesjetar i Durrësit ka qenë një keqkuptim termi, por studimet bashkëkohore kanë vërtetuar se emërt

Shkrimtarja shqiptare Gladiola Jorbus vjen me një novelë të gjatë 50 faqesh.

“Fest-Loja, luajmë dhe vallëzojmë”, aktiviteti kulturor ndërkombëtar që për shumë vite me radhë ka mbledhur me qindra fëmijë nga shumë ve

Pandemia e koronavirusit ka patur një ndikim të madh tek muzikantët profesionistë.

Pandemia Covid-19 ka kushtëzuar shumë aspekte të jetës së përditshme, por dhe mjaft aktivitete, që prej vitesh ishin kthyer në traditë pë

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit ka ndarë sot çmimet e projektit “Fondi për mbështetjen e krijimtarisë letrare për fëmijë".

Është ndarë nga jeta Konstandin Ropi, në moshën 90-vjeçare, apo siç e njohim ndryshe të gjithë “Partizani i vogël Velo”.

Më 30 korrik 2020, në Qendrën Kombëtare të Kinematografisë, komisioni i evidentimit të rezultateve të votimit për projektet kinematografi

Piktorja Shpresa Milaqi Bajko ka çelur ekspozitën e saj të pestë personale në galerinë e arteve "Nikolet Vasia" në Durrës.