Grupi i valleve nga Durrësi triumfon në festivalin e 18-të Folklorik Ndërkombëtar të Kërcimit "Ylberi i Prishtinës", nderohet me 3 çmime

18/10/2020 - 15:21

Grupi i valleve në Qendrën Kulturore Durrës ka triumfuar në Festivalin e 18-të Folklorik Ndërkombëtar të Kërcimit "Ylberi i Prishtinës".

Përmes një postimi në Facebook, QKF njofton se grupi i valleve është nderuar me tre çmime.

"Q.K.F Durrës me grupin e valleve triumfon në Festivalin e 18-të Folklorik Ndërkombëtar të Kërcimit "Ylberi i Prishtinës", duke u nderuar me 3 çmime: "Çmimin e parë" të festivalit "Çmimin e publikut"

"Valltarja më e mirë" Matilda Bena

Faleminderit për ftesën Qendra Kulturore e Fëmijëve Prishtinë.", shkruhet në postim krahas fotove.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për të tetin vit me radhë, nesër në Durrës do të zhvillohet festivali i kitares klasike, "Guitar Festival Vll".

Sektori i artit në Qendrën Kulturore të Fëmijëve Durrës ka organizuar me rastin e festave të 28-29 Nëntorit, konkursin e poezisë dhe pikt

Aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Reshat Arbana e ka cilësuar një humbje të madhe për artin, ndarjen nga jeta të regjisorit Mu

Me afrimin e Festivalit të Këngës në RTSH, fillohet dalëngadalë të ndihet edhe atmosfera e Eurovizionit.

Edicioni i 23-të i Panairit këtë vit u zhvillua online por edhe përmes aktiviteteve në terren organizuar nga shtëpitë botuese.

Një tjetër artist i njohur nuk ka mundur të fitojë betejën me Covid-19.

Është ndarë sot nga jeta në moshën 85 vjeçare bilbili i këngës popullore, Sali Brari.

Sektori i Veprimtarive Masive në Qendrën Kulturore të Fëmijëve Durrës organizon Festivalin e VI-të të Këngëve Korale, me rastin e 14 nënt