Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Hidhet shorteu i Eurovision 2021, Shqipëria do të performojë në gjysmëfinalen e dytë

17/11/2020 - 20:45

Me afrimin e Festivalit të Këngës në RTSH, fillohet dalëngadalë të ndihet edhe atmosfera e Eurovizionit.

Shqipëria pritet të zgjedhë përfaqësuesen e saj në 26 dhjetor mes 26 konkurrentëve, e cila do të udhëtojë në maj të 2021 në Roterdam, Hollandë.

Në shorteun e hedhur, Shqipëria është përzgjedhur të performojë e fundit në gjysmëfinalen e dytë krah Austrisë, Bullgarisë, Zvicrës, Finlandës, Letonisë, Armenisë, Gjeorgjisë e Portugalisë. Moldavisë, Polonisë, San Marinos, Serbisë, Islandës, Republikës Çeke, Greqisë, Estonisë dhe Danimarkës.

Festivali i Këngës pritet të mbahet mes datave 17 dhe 26 dhjetor, në sheshin “Italia” në varësi të kushteve atmosferike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për të gjithë besimtarët myslimanë në mbarë botën ka nisur sot muaji i shenjtë i Ramazanit, me rrënjë të lashta dhe rituale shumë të veça

Këtë të martë janë ndarë çmimet për emrat fitues të kategorisë së pikturës, pjesëmarrës në Festivalin Rinor "Epidamnus" në Durrës.

Ditën e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit u bë inagurimi i MuZEH Lab, muzeut më të ri në qytet.

2 prilli njihet si "Dita botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin" dhe sot më shumë se kurrë, e gjithë shoqëria duhet të kthejë sytë dhe v

Artisti Arben Kristani ka çelur mbrëmjen e kaluar ekspozitën e tij personale në galerinë e arteve pamore “Nikolet Vasia” të Durrësit.