Këngëtarët e njohur mbledhin qytetarët te "Sfinksi" (VIDEO)

Postuar: 09/08/2017 - 16:41

Vera e nxehtë ka zbritur në shesh këngëtarët më në zë të skenës vendase. Para sheshit tek “Sfinksi” qytetarët e turistët kanë mundësi të ndjekin drejpërsëdrejti artistët e tyre të zemrës. Organizimi i koncerteve në shesh është bërë nga bashkia e Durrësit e cila edhe këtë vit ka planifikuar gjallërimin e jetës kulturore artistike me koncerte të tilla në shesh për qytetarët e shumtë.

Në natën e mbrëmshme kanë qënë të ftuar Aleksandër Gjoka, Redon Makashi, Kujtim Prodani, Ejnar Nelku, Sokol Shehu.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-trupa e estradës, regjisori Haxhi Rama artist i merituar, aktorët Aishe Stari, Roland Koca, artistë të merituar, janë mbledhur brenda

Shuhet Fadil Hasa, teatri “Aleksandër Moisiu” i Durrësit në zi!

Për shkak të përmasave të tij si aktor, me çështjen e administrimit të pallatit prej Ndriçim Xhepës, mediat dhe rrjetet sociale u morën p

Aktori i famshëm i Hollywood me origjinë shqiptare, Stan Dragoti, është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare në shtëpinë e tij në Los Anxh

   Ilia Terpini, një nga personazhet e rëndësishëm të historisë se kamerës e fotografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeç

   Nga Gëzim KABASHI

“Nderi i Kombit” Gjergj Vlashi nesër (e premte) do të festojë 90-vjetorin e lindjes.

   Në qytetin e Durrësit është përuruar studio galeria “Dyrrah”, nismë e artistit amator poliedrik Edi Shuka.

Pas gërmimeve nga francezët, arkeologët italianë zbarkojnë në amfiteatër.

   Këngëtarja e njohur, Nexhmije Pagarusha, është dërguar me urgjencë natën e sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Pas një debati të pak kohëve më parë mes aktores së mirënjohur Marjana Kondi dhe ministres së Kulturës, Mirala Kumbaro, duket se aktores