Këngëtarët e njohur mbledhin qytetarët te "Sfinksi" (VIDEO)

Postuar: 09/08/2017 - 16:41

Vera e nxehtë ka zbritur në shesh këngëtarët më në zë të skenës vendase. Para sheshit tek “Sfinksi” qytetarët e turistët kanë mundësi të ndjekin drejpërsëdrejti artistët e tyre të zemrës. Organizimi i koncerteve në shesh është bërë nga bashkia e Durrësit e cila edhe këtë vit ka planifikuar gjallërimin e jetës kulturore artistike me koncerte të tilla në shesh për qytetarët e shumtë.

Në natën e mbrëmshme kanë qënë të ftuar Aleksandër Gjoka, Redon Makashi, Kujtim Prodani, Ejnar Nelku, Sokol Shehu.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drama satirike e producentit suedez Rybwn Wstlund triumfon edhe në edicionin e 29-të të Çmimeve Europiane të Filmit.

12 fëmijë të talentuar në fushën e pikturës kanë hapur ekspozitën e radhës në galerinë e arteve pamore Nikolet Vasia në Durrës. 

Komedia “Boeing Boeing” korr sukses në sallën e teatrit “Aleksandër Moisiu” në natën e parë të saj.

   Universiteti “Aleksandër Moisiu”, në bashkëpunim me Klubin e Shkrimtarëve dhe të Artistëve Durrës, organizuan hapjen e ekspozitës me p

Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës, promovoi projektin e saj “Durrësi, qyteti i mozaikëve” duke pasur partner shkollën 9-vjeç

Jo vetëm dëme në banesa e toka bujqësore por edhe në objektet arkeologjike ka shkaktuar pasoja situata e reshjeve këtë fillim dimri.

Në galerinë e arteve "Nikolet Vasia" në qytetin e Durrësit është hapur ekspozita fotografike në nder të artistit durrsak, Esat Hafizi.

Në kuadër të festave të 28 dhe 29 Nëntorit, Qendra Kulturore e Fëmijëve në Durrës në bashkëpunim me të gjitha shkollat 9-vjeçare dhe të m

   Me rastin e 70-vjetorit të lindjes së piktorit të njohur durrsak Nikolet Vasia, nxënësit e shkollës së mesme artistike “Jan Kukuzeli”