Komedia "Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas", sukses në Durrës (VIDEO)

02/11/2019 - 10:21

Komedia "Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas!" është pritur mjaft mirë në Durrës. Në premierën e komedisë të autorit Jorgos Theodosiadis dhe me regji të Donard Hasanit dhe Valdrin Hasanit, salla e teatrit "Aleksandër Moisiu" ishte e mbushur plot me spektatorë, që në fund duartrokitën interpretimin mjaft të arrirë të trupës së aktorëve. 

Në komedinë "Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas!" interpretojnë Romir Zalla,, Ervin Bejleri, Alert Çeloaliaj dhe Jorida Meta.

Komedia në fjalë hapi programin artistik për muajin nëntor dhe do të mund të ndiqet edhe ditën e shtunë dhe të diel nga artdashësit durrsakë, në orën 19.00.

Kjo vepër teatrale është e katërta që vihet në skenën e Durrësit, që nga nisja e sezonit artistik dhe vjen pas komedisë "Revizori" të regjisores Driada Dervishi, pjesës "Eldorado" dhe tragjedisë "Salome". 

Vlen të theksohet fakti se të gjitha pjesët teatrale që janë vënë në skenë janë ndjekur nga një numër i lartë spektatorësh dhe salla e teatrit ka qenë përherë e mbushur plot duke dëshmuar se publiku durrsak e do teatrin.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në vitin 1584, shtypshkronja e qytetit të Durrësit shtyp një libër me poezi latinisht me titull “APOTHEOSIS || Nouiueteris Copiaecornu,||

Përmes një postimi në rrjete sociale, regjisorja durrsake Driada Dërvishi ka uruar Ditën Botërore të Teatrit.

Mjekeve, personelit mjekesor te mesem dhe te ulet,  ne shenje nderimi, mirenjohjeje dhe falenderimi, per kontributin dhe sakrificat e tyr

Mbrëmjen e së premtes, në sallën e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, ZVA shpalli mësuesit më të mirë të Durrësit dhe shkollat e mesm

Qendra Kulturore e Fëmijëve Durrës ka zhvilluar konkursin në poezi, ese dhe pikturë "Përherë në zemrat tona", kushtuar festave të 7 dhe 8

Për të shtatin vit radhazi është zhvilluar në Durrës festivali i kitares klasike, "Guitar Festival".

“Ndonjëherë dita nis kështu për Galaksian dhe Karpetën, kuptohet…”, është ky statusi që aktori Igli Zarka shoqëron foton hot me

Këngëtarja nga Durrësi, Violeta Beshiri ka arritur të fitojë çmimin e dytë në  Festivalin Ndërkombëtar të Këngës për fëmijë në Rožaje të

“Një roman jo vetëm impresionues, por i mistershëm dhe trullosësh, i cili nuk mjaftohet vetëm me matematikën dhe racionalen e autorit