Komedia "Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas", sukses në Durrës (VIDEO)

02/11/2019 - 10:21

Komedia "Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas!" është pritur mjaft mirë në Durrës. Në premierën e komedisë të autorit Jorgos Theodosiadis dhe me regji të Donard Hasanit dhe Valdrin Hasanit, salla e teatrit "Aleksandër Moisiu" ishte e mbushur plot me spektatorë, që në fund duartrokitën interpretimin mjaft të arrirë të trupës së aktorëve. 

Në komedinë "Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas!" interpretojnë Romir Zalla,, Ervin Bejleri, Alert Çeloaliaj dhe Jorida Meta.

Komedia në fjalë hapi programin artistik për muajin nëntor dhe do të mund të ndiqet edhe ditën e shtunë dhe të diel nga artdashësit durrsakë, në orën 19.00.

Kjo vepër teatrale është e katërta që vihet në skenën e Durrësit, që nga nisja e sezonit artistik dhe vjen pas komedisë "Revizori" të regjisores Driada Dervishi, pjesës "Eldorado" dhe tragjedisë "Salome". 

Vlen të theksohet fakti se të gjitha pjesët teatrale që janë vënë në skenë janë ndjekur nga një numër i lartë spektatorësh dhe salla e teatrit ka qenë përherë e mbushur plot duke dëshmuar se publiku durrsak e do teatrin.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rivendoset kapaku i ri prej xhami në pusin shekullor te sheshi “Liria” në Durrës.

“Krom dhe luledele” është një roman i cilësuar si himn për të rinjtë e pas viteve 1990.

Prej mëse një viti në protestë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, aktori i njohur Neritan Liçaj, shprehet besimplotë se godi

Jeta kulturore në Durrës nisi në muajin nëntor me një shfaqje që u prit mjaft mirë nga publiku, saqë do të vijë edhe këtë fundjavë për pu

Pasditen e së enjtes, në orën 18.00, në sallën e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës do të shfaqet filmi dokumentar “Rikthim në Lajpcig

Diana Ziu dhe bashkëshorti i saj, artisti Vangjel Toçe nuk i kanë kursyer fjalët dhe kritikat kundrejt mënyrës se si Vera Grabocka po tra

Është ndarë nga jeta aktori i teatrit të Durrësit, Josif Koci.

100 artistë nga 60 shtete kanë sjellë krijimet e tyre në një ekspozitë “Vetëpeizazh” në galerinë e arteve “Nikolet Vasia” në Durrës.

Një fundjavë plot të qeshura premtohet në Durrës pasi në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu” do të vihet komedia “Nuk dëgjoj, nuk shikoj

Kompozitorja e njohur Diana Ziu i kanë dërguar regjisores Vera Grabocka një letër publike, pasi i është refuzuar pjesmarrja në Festivalin