Peisazhi i Durrësit përmes punimeve të piktores Shpresa Milaqi (VIDEO)

Postuar: 30/05/2018 - 16:51

Në ekpozitën e 7-të të kolonisë së piktoreve, ka marrë pjesë këtë muaj edhe piktorja durrsake, Shpresa Milaqi (Bajko) me 4 punime të cilat u vlerësuan nga piktorët dhe publiku i pranishëm.

Piktorja Milaqi thotë se kjo ishte pjesëmarrja e saj e parë në këtë veprimtari ku pasqyroi nëpërmjet punimeve artistike, disa zona të veçanta me bukuri të rralla të bregdetit durrsak.

Piktorja Shpresa Milaqi (Bajko), pas disa ekspozitave të çelura në Galerinë e Arteve Pamore “Nikolet Vasija”, tashmë ka filluar që të ekspozojë piktura në akuarel në eventet e ndryshme ndërkombëtare.

Artistja durrsake, gjithashtu ka marrë pjesë në ekspozitat, eventet e pikturës të akuarelit në Itali, Indonezi, Vietnam, Indi, Prishtinë etj., ndërsa është duke u përgaditur për eventin e radhës të këtij zhanri në Çeki.

Projekti artistik i piktores Milaqi është puna në vijimësi për realizimin e një ekspozite personale këtë fund viti, në të cilën do të ndërlidhë punime në akuarel dhe në vaj.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me rastin e 3015-vjetorit të krijimit të qytetit të Durrësit, shoqata që mban emrin e qytetit tonë “Durrësi” ka zhvilluar një aktivitet s

Përgjatë tetë muajve të këti viti, Muzeu Arkeologjik dhe Amfiteatri është vizituar nga më shumë se 20 mijë persona, 12 mijë prej të cilëv

   Një aktivitet i madh kulturor u zhvillua mbrëmjen e së shtunës në sheshin "Liria" nga ana e Bashkisë së Durrësit në bashkëpunim me res

Pas një pune intensive për më shumë se 12 muaj, disa fëmijë të qytetit të Durrësit finalizuan me sukses çeljen e një ekspozite me punimet

Sinan Idrizi, administratori i klubit të futbollit Flamurtari, por edhe i kompanisë së fluturimeve “Air Albania”, në një intervistë për “

Skena e re e Amfiteatrit të Tiranës do të ndizet më fort se kurrë me fillimin e shtatorit.