Zhvillohet në Durrës festivali mbarëkombëtar i zërave të rinj (VIDEO)

Postuar: 11/05/2018 - 17:23

Në sallën e Odeonit "Nikolin Xhoja" të pallatit të Kulturës "Aleksander Moisiu" të Durrësit është zhvilluar koncerti i finalistëve të edicionit të 4-ët të festivalit "Jorgji Truja".

Nxënës të talentuar e të suksesshëm të shkollës artistike "Jan Kukuzeli", ekzekutuan pjesë të njohura nga kompozitorë vendas dhe të huaj. Organizatorët e festivalit mbarëkombëtar, theksuan se qëllimi i këtij festivali është promovimi dhe zbulimi i zërave të rinj.

Interpretuesit e talentuar të edicionit të katërt të zërave të rinjë të festivalit "Jorgji Truja" u duartrokitën nga të pranishmit të cilët vlerësuan cilësinë e interpretimeve dhe përgaditjen dinjitoze të tyre.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me rastin e 3015-vjetorit të krijimit të qytetit të Durrësit, shoqata që mban emrin e qytetit tonë “Durrësi” ka zhvilluar një aktivitet s

Përgjatë tetë muajve të këti viti, Muzeu Arkeologjik dhe Amfiteatri është vizituar nga më shumë se 20 mijë persona, 12 mijë prej të cilëv

   Një aktivitet i madh kulturor u zhvillua mbrëmjen e së shtunës në sheshin "Liria" nga ana e Bashkisë së Durrësit në bashkëpunim me res

Pas një pune intensive për më shumë se 12 muaj, disa fëmijë të qytetit të Durrësit finalizuan me sukses çeljen e një ekspozite me punimet

Sinan Idrizi, administratori i klubit të futbollit Flamurtari, por edhe i kompanisë së fluturimeve “Air Albania”, në një intervistë për “

Skena e re e Amfiteatrit të Tiranës do të ndizet më fort se kurrë me fillimin e shtatorit.