Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi në “Air Albania” me Poloninë ndeshjen e vlefshme për Grupin I të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa rezultati i takimit u vendos në minutën e 77-të.

Swiderski realizon në portën e kuqezinjve, ndërsa në atë moment u hodhën sende të forta në fushë dhe gjyqtari ndërpreu ndeshjen për disa minuta.

Takimi rifilloi, por rezultati nuk ndryshoi dhe Polonia arriti të marrë 3 pikë të arta në Tiranë, duke u ngjitur në vend të dytë, me kuqezinjtë që zbresin të tretët.