83-vjeçari Agim Çeta, i cili ishte denoncuar i zhdukur nga familjarët e tij në Tiranë, ëhstë gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së martës në Dajt.

Nga kqyrja paraprake e trupit të viktimës nuk ka shenja dhune. Dyshohet se vekja mund të ketë ardhur për shkaqe natyrale.

Më datë 03.10.2023, pas Njësisë Administrative Dajt, është gjetur pa shenja jete dhe pa shenja dhune, shtetasi A. Ç., 83 vjeç.

Ky shtetas është shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Nr. 4, pas kallëzimit të bërë nga familjarët për largim nga banesa. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.