Brenda cilësive të mira të çdo shenje ka edhe elementë që i bëjnë të dallohen nga të tjerat dhe janë pikat e forta të tyre. Ne kemi gjetur dhe ju prezantojmë elementin më seksi që ka çdo shenjë Horoskopi, gjëja që i bën ato simpatike dhe të parezistueshme, edhe nëse nuk e kuptojnë.

Dashi

Tiparet e tij kryesore janë edhe ato që e bëjnë të duket shumë simpatik për të tjerët! Këto nuk janë asgjë tjetër veç pavarësisë dhe spontanitetit të tij që shpesh të bën të mendosh se është ende fëmijë! Dashi pëlqen aventurën dhe rrezikun dhe ju josh të jetoni emocionues. Dhe kjo është ajo që të tjerëve zakonisht u duket seksi dhe e parezistueshme.

Demi

Demi është shumë kokëfortë dhe mjaft këmbëngulës kur duan diçka! Kjo këmbëngulje e tij e bën shumë simpatik. Ai tregon në këtë mënyrë se e di atë që dëshiron dhe bën gjithçka që mundet për ta arritur atë. Në këtë mënyrë personi tjetër sheh një personalitet dinamik që është e vështirë të mos të fitojë!

Binjakët

Tipari më i fortë i Binjakëve është komunikimi! Ai di si t’i afrohet tjetrit dhe t’i bëjë ata të ndihen rehat dhe gjithashtu di shumë mirë si të prezantohet. Ai është me humor, lozonjar dhe kjo e bën atë thjesht të dashur.

Gaforrja

Gaforrja është e mbyllur dhe e rezervuar kur e takoni, por nëse e fitoni, shihni një personazh tjetër që është gjithashtu i vërteti. Ai është shumë i dhënë, qesharak dhe më interesant, ai është i paparashikueshëm! Ju fjalë për fjalë nuk dini çfarë të prisni dhe kjo mund t’ju befasojë çdo orë dhe moment. Ai mund të ketë shumë ulje-ngritje në humor, por kjo ndonjëherë është një gjë e mirë sepse kështu ai nuk mërzitet kurrë!

Luani

Luani di të tërheqë vëmendjen te vetja. Ai është intensiv dhe i bollshëm dhe gjithmonë arrin të magnetizojë ata që e rrethojnë. Por në të njëjtën kohë ai di edhe si ta bëjë tjetrin të ndihet i veçantë për ta afruar edhe më shumë me të.

Virgjëresha

Virgjëresha është shumë logjike dhe sillet gjithmonë praktikisht dhe di të japë zgjidhje të menjëhershme për problemet që dalin. Kjo e bën atë shumë dinamike dhe simpatike për të tjerët. Ajo përdor mendjen e saj dhe pranë saj ndiheni të sigurt.

Peshorja

Peshorja është shumë emocionale dhe gjithashtu dëshiron gjithmonë ekuilibër në jetën e tij. Njohja e tij pa mundim ju bën të hapeni ndaj tij dhe ju sjell tek ai pa mundim. Me pak fjalë, ju dëshironi të jeni pranë tij dhe ky është elementi i fortë.

Akrepi

Akrepi nuk është lehtësisht i “arritshëm” dhe kjo shpesh e bën atë të parezistueshëm pa e kuptuar. Ai është një djalë misterioz dhe ju sfidon ta “eksploroni” për të parë se çfarë fsheh! Kjo e bën atë shumë seksi!

Shigjetari

Shigjetari është shumë i ngjashëm me Dashin. Ai është dinamik, i pavarur dhe nuk ka frikë nga asgjë! Kjo ndjenjë lirie që ai ndjen e bën atë shumë të rehatshëm me të tjerët. Ai nuk ngurron të shprehë ndjenjat e tij dhe hapet me ata që i do shumë. Kur dikush interesohet në mënyrë romantike për të, ai gjen një mënyrë t’i afrohet dhe ta hedhë në krahë, sepse ai është edhe mjeshtër në flirtim.

Bricjapi

Bricjapi kombinon pak me Virgjëreshën dhe Akrepin dhe rezultati është thjesht i papërmbajtshëm pa asnjë përpjekje. Ai është i qetë në shoqëri dhe nuk e tepron, as nuk kërkon vëmendje. Me qetësinë dhe të menduarit e tij logjik kuptoni se ai është dinamik dhe vendimtar dhe kjo ju fiton.

Ujori

Ai është aventurier, i ndryshëm nga të tjerët dhe mbart një çmenduri që ju thjesht e adhuroni. Ai ju fiton me shoqërinë e tij, është shumë i hapur dhe mund t’ju bëjë mik për pak minuta.

Peshqit

Peshqit janë emocionalë, të ëmbël dhe shumë të dashur. Ai do t’ju tregojë dashurinë e tij, do të kujdeset për ju dhe do t’ju bëjë të ndiheni të veçantë. Kur bie në dashuri bëhet shumë romantik dhe me të jeton një dashuri si në përrallë.