Prostitucion, kokainë, armë dhe sasi parash. Arrestohet gjyqtari i njohur së bashku me 34 persona

29/05/2020 - 14:57

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona. Policia ka përfunduar operacionin, teksa gjatë goditjes, ka zbuluar shumë gjëra, duke përfshirë këtu prostitucion, armë dhe kokainë. Policia gjithashtu ka sekuestruar një sasi të madhe parash.

Pjesë e të arrestuarve ka qenë edhe gjyqtari slloven, Slavko Vinçiç, i cili ka drejtuar edhe shumë ndeshje të rëndësishme në Ligën e Kampionëve.Policia e studionte prej kohësh këtë operacion, teksa ditën e djeshme ka menduar të bëjë goditjen finale, duke arrestuar 35 persona.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Një ngjarje tragji-komike i ka ndodhur një gjermani, i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Ulqin.

Zindzi Mandela, vajza e udhëheqësve të Afrikës së Jugut Nelson dhe Winnie Mandela, ka ndërruar jetë papritur në moshën 59-vjeçare.

Ndahet nga jeta Kelly Preston, bashkëshortja e John Travolta.

Një familje e njohur aktorësh në Indi ka rezultuar pozitive nga testi i koronavirusit Covid-19.

Nëse do të ishte gjallë, Princeshë Diana do të ishte sot 59 vjeçe.

Rober Irwin është një figurë e njohur televizive në Britaninë e Madhe.

Ndërkohë që të gjithë instancat shtetërore e shëndetësore po bëjnë thirrje për distancim social, në veçanti në klube e lokale, me sa duke

Një protestë e pazakontë është shënuar në Hamburg të Gjermanisë, ku punëtoret e seksit kanë kërkuar që bordellot të mos mbyllen në periud

Të gjitha femrat e dinë që kurrsesi nuk mund të ndodhë që puçrrat, pikat e zeza dhe ato dhjamore të bardha të zhduken brenda natës, por m