Vdes gjatë pushimeve, i marrin zemrën dhe veshkat

21/10/2018 - 09:18

Një turist britanik, David Humphries, i cili ndodhej për pushime në Egjipt, ka humbur jetën, pasi është ndjerë keq në pishinën e resortit ku po qëndronte.

Në vendin afrikan i është bërë autopsia e parë, por kur trupi mbërriti në Angli dhe mjekët bënë autopsinë e dytë, bluzat e bardha u shokuan.

Sipas raporton Daily Mail, mjekët zbuluan se burrit i mungonte zemra dhe veshkat. Gruaja e turistit britanik ka denoncuar publikisht ngjarjen.

Ajo tregon se ai ndjeu dhimbje në kraharor dhe pavarësisht se u dërgua me urgjencë në spital, humbi jetën pak orë më vonë.

Mjekët në Egjipt kanë kryer autopsinë, pa marrë më parë aprovimin e familjes. Dyshohet se organet e munguara nga trupi i të vdekurit janë marrë nga trafikantët e organeve.

37 persona janë arrestuar këtë vit në Egjipt për trafik organesh, por shumë të tjerë mendohet se i janë shmangur drejtësisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e famshme Heather Locklear sërish ka probleme psikike dhe për këtë ka përfunduar në spital.

“Il Barone Rampante”, shqipëruar “Baroni mbi pemë”, është libri që ka frymëzuar që nga koha e fëmijërisë, arkitektin e famshëm italian St

Gazetari i njohur Blendi Fevziu nuk e ka ekspozuar shumë vajzën e tij të madhe Mishel në rrjete sociale.

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Fatkeqësisht, të ngrihesh në detyrë është më tepër një art se një shkencë.

Bëhuni gati për një përballje titanësh në vitin 2019.

Një balenë e ngordhur në bregun e Indonezisë është gjetur me mbetje plastike në stomak, përfshirë 115 gota.

Pranvera Borakaj është përballur me një situatë shumë të sikletshme gjatë një prej transmetimeve të emisionit të mëngjesit ‘7 pa 5’ në “V

Gjashtë persona ndodheshin të bllokuar në ashensor kur po binte plot 84 kate në Çikago.

Jeni supersticiozë dhe i frikësoheni të martës? Ne po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën që keni nga dita e sotme.