Një makinë e parkuar ra në një ujëvarë në shtetin qendror indian të Madhya Pradesh.

Ngjarja ndodhi të dielën në ujëvarën Lodhiya Kund, një pikë e njohur piktoreske.

Dëshmitarët filmuar me celular momentin kur mjeti ‘fluturon’ drejt ujit, ndërsa dëgjohen duke bërtitur, pasi panë se brenda makinës kishte njerëz.

Disa prej tyre u futën me shpejtësi në ujë për të nxjerrë vajzën dhe të atin e saj, që mbetën të bllokuar, teksa mjeti u zhyt në ujë.

Sipas policisë, incidenti ndodhi nga pakujdesia, pasi makina ishte e parkuar shumë pranë ujit.