Manchester United tashmë po lëviz për merkaton e janarit. “Djajtë e Kuq”, siç raportohet nga “Daily Express”, po testojnë terrenin për Antoine Griezmann.

Spanjolli ka një klauzolë prej 40 milionë eurosh që do të hyjë në fuqi në verë dhe duke pasur parasysh situatën që është krijuar, me francezin që aktivizohet gjithmonë rreth 30 minuta që Atletico Madrid të mos shlyejë detyrimet ndaj Barcelonës.

Barcelona mund të pranojë ofertën e Manchester United.