Shën Valentini po afron. Njerëzit kanë shije të ndryshme rreth kësaj feste dhe ndërsa disa duan të angazhohen plotësisht disa të tjerë preferojnë të injorojnë se kjo po ndodh. Mësoni se si e presin shenjat e zodiakut këtë ditë kaq të veçantë:

Dashi

Personat e kësaj shenje e marrin me qetësi ditën e Shën Valentinit, pavarësisht nga gjendja e marrëdhënies së tyre. Ata nuk janë domosdoshmërisht tipa romantik, por e duan dashurinë. Edhe kur janë beqarë, ata janë në gjendje ta vlerësojnë ditën për atë që është duke e ditur se çiftet kudo janë duke u festuar. Dashi i do edhe surprizat. Nëse jeni duke u takuar me një Dash trajtojini ata me një dhuratë surprizë.

Demi

Demi është një nga planifikuesit praktik të zodiakut, kështu që ka të ngjarë që nëse jeni në një lidhje me ta, keni planifikuar tashmë të paktën një pjesë të asaj që ju të dy do të bëni atë ditë, edhe nëse është diçka e thjeshtë. Qëndroni në shtëpi duke parë një film. Kjo ju bën një të dashur të besueshëm, diçka që partneri juaj me siguri e vlerëson.

Binjakët

Binjakët priren ta duan ditën e Shën Valentinit kur janë të lidhur, por e urrejnë kur nuk janë. Pavarësisht se në cilën anë e gjejnë veten gjatë një viti të caktuar, ata shprehin ndjenjat e tyre në mënyrë të përsosur, ose duke cituar shprehjet më të bukura dhe më prekëse të dashurisë.

Gaforrja

Gaforrja është një nga shenjat veçanërisht emocionale, romantike në zodiak. Kjo do të thotë se ata vërtet e vlerësojnë ditën e Shën Valentinit dhe duan të bëjnë gjithçka në këtë ditë. Po flasim për buqeta me trëndafila apo darka romantike me qirinj.

Luani

Luanët nuk janë tipi që e vlerësojnë ditën e Shën Valentinit, pasi ata besojnë se shfaqjet e dashurisë duhet të zhvillohen gjatë gjithë vitit, por ata e kuptojnë pse të tjerët e shijojnë atë, kështu që do të punojnë për të festuar me partnerin e tyre. Ata do të planifikojnë me kënaqësi takime romantike dhe do të blejnë dhurata domethënëse.

Virgjëresha

Ndonëse nuk janë vërtet tip ekstravagant, Virgjëreshat nuk e kanë problem të festojnë. Ata e lënë perspektivën e tyre të zakonshme të botës, të drejtuar nga logjika, të shkojë vetëm për një ditë.

Peshorja

Peshoret priren ta duan ditën e Shën Valentinit, por vetëm nëse ajo i përmbush pritshmëritë e tyre. Nëse jeni në lidhje me një Peshore, nuk ka nevojë të stresoheni, por t’i tregoni atyre se sa e vlerësoni gjithë punën që ata bëjnë.

Akrepi

Akrepat janë shumë të qëllimshëm në mënyrën se si i bëjnë gjërat. Ata që i njohin do të thonë se janë po aq të pasionuar sa Dashi dhe po aq emocional sa Gaforrja. Kjo e bën Ditën e Shën Valentinit pak të vështirë për Akrepët.

Shigjetari

Shigjetari beson fort në dashurinë e vërtetë dhe kuptimplotë. Ju do të mendonit se kjo i bën ata romantikë, por në fakt nuk është kështu. Ata gëzojnë thjeshtësinë në manifestimet fizike të marrëdhënieve të tyre për sa kohë që aspekti emocional është i fortë.

Bricjapi

Bricjapët janë një shenjë qesharake kur bëhet fjalë për dashurinë, pasi priren të ulen në një nga dy skajet ekstreme të spektrit romantik. Ata ose praktikojnë privatësi të rreptë, urrejnë shfaqjet publike të dashurisë përtej mbajtjes së dorës dhe nuk duan të përfshihen në spektaklin e Ditës së Shën Valentinit, ose u pëlqen të tregojnë lidhjen e tyre duke postuar për gjithçka që bëjnë në rrjetet sociale.

Ujori

Ujori priret të jenë pak të mbyllur kur bëhet fjalë për romancën, duke u marrë shumë kohë për t’u hapur plotësisht edhe me partnerët e tyre. Ata janë të mrekullueshëm në shprehjen e dashurisë në mënyrë private, por nuk e bëjnë këtë kur janë rreth të tjerëve. Kjo do të thotë se ata e shijojnë shumë ditën e Shën Valentinit, por nuk duan veçanërisht të dalin dhe të bëjnë asgjë.

Peshqit

Peshqit janë shenja tjetër shumë romantike e zodiakut, që do të thotë se ata e duan ditën e Shën Valentinit. Ata priren të jenë dhurues të mrekullueshëm dhe kënaqen me idenë e një dite të krijuar posaçërisht për të treguar dashurinë romantike. Ata patjetër do të duan të dalin dhe të bëjnë diçka.