Një aksident me pasojë plagosjen rëndë të një këmbësoreje ka ndodhur pak më parë në Laç.

Mësohet se një mjet ka përplasur në rrugë një këmbësore, identiteti i së cilës nuk bëhet me dije.

Ajo është dërguar në spital dhe mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Aktualisht policia ndodhet në vengjin e ngjarjes dhe po heton shkaqet e aksidentit.