Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka “shrytëzuar” nodhinë e javës në shqipëri, atë të “martesës” së Luizit dhe Kiarës brenda shtëpisë së BBV, për të ftuar shqiptarët që t’i bashkohen protestës së opozitës më 11 shkurt të thirrur nga opozita.

Më doza humori ndoka shkruan se tashmë “halli’ më i madh që kishin shqiptarët mbaroi, pasi Luizi u martua, ndërsa i fton që t’i kthehen realitetit dhe të gjithë sëbashku më 11 shkurt të baskohen në shesh dhe të “martojnë” Edi Ramën.

“Luizi u martu, më datë 11 Shkurt të gjithë në shesh të “matojme” Ramën!”, shkruan Ndoka në Facebook.

Kujtojmë që Partia Demokratike dhe partitë e tjer aleate në opozitë kanë thirrur një protestë mbarëkombëtare në shesh kundër qeverisë, pasa skandaleve të fundit që kanë ndodhur, ku më e freskëta është çështja “McGonigal”.