Kampionati Europian i Futbollit do të nisë mbrëmjen e sotme me sfidën hapëse Gjermani-Skoci.

Ndërsa, nesër do të luajë edhe Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, e cila do të ndeshet fillimisht me Italinë, e më pas me Kroacinë dhe Spanjën.

Ky eveniment duket se po impakton edhe politikën. Kështu, ballina në selinë e PD-së ka ndryshuar, teksa banderolë janë vendosur lojtarët e përfaqësuses Shqiptare.

Kujtojmë se disa ditë më parë, edhe për PD-në u ndërmor një vendim i rëndësishëm nga gjykata, teksa vula e Partisë Demokratike i kaloi Sali Berishës.