Në Itali, opinioni publik i ka kushtuar rëndësi minutave të pakta që Kristjan Asllani ka pasur në dispozicion. Me Inzaghi-n në stol ky trend nuk pritet të ndryshojë, por ky fakt nuk ndryshon asgjë në lidhje me te ardhmen e mesfushorit kuqezi, qëndron ose jo Inzaghi.

Gjithnjë sipas mediave italiane, Kristjan Asllani nuk është në listën në dalje. Në mesfushë dy lojtarët e paprekshëm janë Barella dhe Calhanoglu, ndërsa për Brozovic opsionet janë të hapura.

Asllani Inazghi

Nëse vjen oferta e duhur mesfushori kroat mund të largohet.